Wynajem dźwigów

Usługi dźwigowe na miarę Twoich potrzeb

Jesteśmy jednym z liderów w dostarczaniu usług dźwigowych na terenie województwa mazowieckiego, o czym świadczy ogromna liczba klientów, którzy nam zaufali. Na tle konkurencji wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie oraz wyjątkowo bogate zaplecze sprzętowe. Do każdego powierzonego zlecenia podchodzimy indywidualnie, aby zyskać pewność, że oferowany przez nas wynajem dźwigów stanowi usługę na najwyższym poziomie. Za priorytet stawiamy sobie przede wszystkim zachowanie zasad bezpieczeństwa, dlatego każdy dźwig posiada aktualny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie.

Naszą sztandarową usługą jest wynajem dźwigów. Dzięki szerokiemu zapleczu, dostarczamy naszych klientom dźwigi o udźwigu od 30 do 120 ton, które sprawdzą się nawet w najcięższych warunkach. Do współpracy zapraszamy zarówno klientów instytucjonalnych, jak również osoby prywatne.

W celu wynajmu dźwigu zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą (zakładka Dźwigi) oraz kontaktu telefonicznego pod numerem 502 055 700  lub mailowego biuro@dzwigi-lewandowski.pl

Wynajem dźwigów i usługi dźwigowe a obowiązkowy Mechanizm Podzielnej Płatności MPP

Od 1 listopada 2019 roku nastąpiła zmiana w ustawie o VAT. Zgodnie z ustawą z 9 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1751) na usługi dźwigowe,wynajem dźwigu z obsługą operatora które są wymienione w załączniku nr 15 ustawy o VAT ( pozycja nr 144, PKWiU nr 43.99.90.0 ), powstał obowiązkowy Mechanizm Podzielnej Płatności MPP. Wraz z objęciem usług budowlanych tym mechanizmem pojawiło się wiele wątpliwości i pytań. Na czym polega mechanizm podzielnej płatności MPP ?
Mechanizm Podzielonej Płatności MPP polega na tym, że nabywca usługi płaci za fakturę na dwa rachunki dostawcy – kwota netto faktury trafia na rachunek bieżący, a wartość podatku VAT na specjalnie utworzony do tego celu rachunek VAT.

 

W jakich warunkach wystąpi obowiązkowy mechanizm podzielnej płatności na usługi dźwigowe, wynajem dźwigu wraz z obsługą operatora ?

Kwota faktury wynosi powyżej 15.000 zł brutto a nabywca i dostawca jest czynnym podatnikiem VAT.
Wystawca faktury, do której ma być stosowana  podzielna płatność, musi umieszczać na niej adnotację „Mechanizm Podzielnej Płatności”, która informuje o obowiązku zastosowania tego mechanizmu.
Nabywca usługi wypełnia jeden komunikat przelewu, który jest udostępniany przez bank. Wskazuję w przelewie kwotę VAT, kwotę sprzedaży brutto, numer faktury i NIP wystawcy faktury. Wystarczy zastosować ten komunikat a bank podzieli płatności i przekaże wskazaną w komunikacie kwotę VAT na rachunek VAT dostawcy usługi, a pozostałą kwotę na rachunek standardowy.

Pobierz druk zlecenia:

Dźwigi  30 ton

USŁUGI DŹWIGOWE Ryszard Lewandowski

Druk zlecenia – PDF »

Druk zlecenia – ODT »

Dźwigi  30 – 120 ton

LEWANDOWSKI Paweł Lewandowski

Druk zlecenia – PDF »

Druk zlecenia – ODT »