Wynajem dźwigów

Usługi dźwigowe na miarę Twoich potrzeb

Jesteśmy jednym z liderów w dostarczaniu usług dźwigowych na terenie województwa mazowieckiego, o czym świadczy ogromna liczba Klientów, którzy nam zaufali. Na tle konkurencji wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie oraz wyjątkowo bogate zaplecze sprzętowe. Do każdego powierzonego zlecenia podchodzimy indywidualnie, aby zyskać pewność, że oferowany przez nas wynajem dźwigów stanowi usługę na najwyższym poziomie. Za priorytet stawiamy sobie przede wszystkim zachowanie zasad bezpieczeństwa, dlatego każdy dźwig posiada aktualny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie.

Naszą sztandarową usługą jest wynajem dźwigów. Dzięki szerokiemu zapleczu, dostarczamy naszych Klientom dźwigi o udźwigu od 10 do 80 ton, które sprawdzą się nawet w najcięższych warunkach. Do współpracy zapraszamy zarówno klientów instytucjonalnych, jak również osoby prywatne.

W celu wynajmu zapraszamy do zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą (zakładka Dźwigi) oraz kontaktu telefonicznego pod numerem 502 055 700  lub mailowego biuro@dzwigi-lewandowski.pl

Wynajem dźwigów i usługi dźwigowe a odwrotne obciążenie

 Od 1 stycznia 2017 roku nastąpiła zmiana w ustawie o VAT. Dodano obowiązek opodatkowania niektórych usług budowlanych z zastosowaniem mechanizmu odwrotnego obciążenia, zgodnie z załącznikiem nr 14 ustawy o VAT. Wraz z objęciem usług budowlanych tym mechanizmem pojawiło się wiele wątpliwości i pytań. Czy rozładunek towarów za pomocą dźwigu to usługa dźwigowa podlegająca odwrotnemu obciążeniu? Czy za wynajem dźwigu do prac na zlecenie podwykonawcy można wystawić fakturę VAT z odwrotnym obciążeniem? Czy wynajem dźwigu z obsługą operatora zalicza się do PKWiU z 2008 roku o numerze 43.99.90.0?

W jakich warunkach wystąpi odwrotne obciążenie na usługi dźwigowe?
Zgodnie z art.17 ust.1 pkt 8 ustawy o VAT na usługi dźwigowe, które są wymienione w załączniku nr 14 ustawy o VAT (pozycja nr 48, PKWiU nr 43.99.90.0) odwrotne obciążenie wystąpi w sytuacji, gdy:
– firma która świadczy usługi dźwigowe jako podwykonawca, jest podatnikiem niezwolnionym podmiotowo z VAT i świadczy usługi wymienione w pozycji od nr 2 do nr 48 załącznika nr 14 do ustawy o VAT,
– nabywca usługi jest czynnym podatnikiem VAT,
– firma świadcząca usługi dźwigowe z obsługą operatora wykonuje je jako podwykonawca.

Odwrotne obciążenie stosujemy wówczas, gdy zachodzi sytuacja usługi stanowiącej roboty budowlane świadczonych przez usługobiorcę części lub całości robót budowlanych świadczonych przez innego podatnika (z reguły jest nim inwestor).

Usługobiorca ujęty w załączniku nr 14 ustawy o VAT ma obowiązek doliczyć należny podatek VAT do kwoty widniejącej na fakturze. Transakcja  musi być również ujęta w rejestrze VAT po stronie sprzedaży w miesiącu, w którym była wykonana usługa.

Pobierz druk zlecenia:

Dźwigi  10 – 30 ton

USŁUGI DŹWIGOWE Ryszard Lewandowski

Druk zlecenia – PDF »

Druk zlecenia – ODT »

Dźwigi  40 – 80 ton

LEWANDOWSKI Paweł Lewandowski

Druk zlecenia – PDF »

Druk zlecenia – ODT »